poniedziałek, 27 września 2010

Carla Bley w Warszawie - koncert 6 grudnia 2010

Dziś ruszyła sprzedaż biletów i wejściówek na występ w ramach Era Jazzu - Carla Bley w Warszawie.

Tradycją Ery Jazzu - rekomenduje kolejny koncert Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu - są, grudniowe świąteczne projekty "Christmas".

bilety na koncerty Carla Bley Warszawa

Tym razem gwiazdą wieczoru w Filharmonii Narodowej,6 grudnia, będzie wybitna pianista i kompozytorka Carla Bley. Jej koncerty w Polsce to rzadkość, a Christmas Ery Jazzu będzie premiera wyjątkowego projektu amerykańskiej awangardzistki: autorskiej interpretacji świątecznych kolęd. W Filharmonii Narodowej Carli Bley towarzyszyć będzie Brass Quintet Kunsthochschule Folkwang z Wupptertal oraz jej wieloletni artystyczny partner, Steve Swallow. Basista Swallow jest muzycznym partnerem Carli Bley od lat sześćdziesiątych. Zrealizował z jej zespołami najważniejsze nagrania nowoczesnego jazzu ostatnich lat. Jest jednym z najwybitniejszych basistów nowoczesnego jazzu, konsekwentnie poruszającym się w obranej stylistyce, chętnie zapraszanym do współpracy z najwybitniejszymi jazzmanami :od Paula Motiana i Kipa Hanrahana po Pata Metheny'ego.

Więcej info: Carla Bley Warszawa

Duet pianistki - aranżera Carli Bley z basistą Stevem Swallowem spotkał się rok temu w studio z The Partyka Brass Quintet (dwie trąbki, waltornia, puzon i tuba), by zinterpretować na nowo popularne kolędy i pastorałki. Album Carla' s Carols zawiera takie kolędy jak "O Tannenbaum", "Away In A Manger", "God Rest Ye Merry Gentlemen", "Jingle Bells", "O Holy Night" i "Joy To the World" ale także " Mel Tormé's" i "The Christmas Song". Nie zabrakło również kompozycji Carli Bley, takich jak "Jesus Maria" i "Hell's Bells". Tradycyjne i nowe, okazjonalne kompozycje świąteczne są poddane jak zawsze dość ekscentrycznej aranżacji. Carla Bley słynie z pisania niezwykle zręcznych aranżacji dla sekcji blaszanych, co znakomicie wykorzystał niemiecki kwintet tubisty Eda Partyki. Galowy koncert Christmas Ery Jazzu jest polską premierą znamienitego albumu "Carla"s Carols" i jedynym występem artystki w Polsce !


ERA JAZZU - jesień 2010

Marcus Miller
22.10 - Warszawa - Palladium Klub

Carla Bley - Christmas Carols
6.12- Warszawa - Filharmonia Narodowa

Nathan Williams & Zydeco Tour
3-7.11 - Szczecin,Poznań,Toruń,Warszawa,Kraków

Co piszą media o koncercie Carli Bley:

- Onet - Rusza jesienna Era Jazzu

Klubowy koncert Marcusa Millera, galowy Christmas Carli Bley w Filharmonii Narodowej oraz koncerty nowoorleańskiego Cajun & Zydeco Band w prestiżowych klubach Polski - tak wygląda jesienna ofensywa Ery Jazzu.Wydarzeniem jesieni będzie z pewnością klubowy koncert najpopularniejszego i uwielbia-nego przez publiczność basisty Marcusa Millera. Laureat Grammy po trzech latach od brawurowego koncertu Ery Jazzu w Sali Kongresowej (2007) wraz ze swoim nowym zespołem (Marcus Miller oraz Federico Pena - instrumenty klawiszowe, Sean Jones - trąbka, Alex Han - saksofony oraz perkusista Louis Cato) pojawi się w warszawskim klubie Palladium ( 22 października) i będzie to jedyny, ekskluzywny koncert w Polsce.

źródło: http://muzyka.onet.pl/10179,2218741,newsy.html

Carla Bley na koncercie na żywo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.