niedziela, 25 kwietnia 2010

Nie pozwólmy na choroby

Teoretycznie wiemy, co powinniśmy robić dla swojego zdrowia. Pomimo to większość z nas traktuje je po macoszemu.Wychodzimy z założenia, że nas choroba nigdy nie dopadnie, że wiecznie będziemy zdrowi. Kiedy ktoś z najbliższego otoczenia zachoruje, owszem trochę się nad tym zastanawiamy, czasami martwimy się. Jednak rzadko wyciągamy z tej sytuacji naukę dla siebie. Nie chodzi o to, aby myśleć o tym, że mogę być chory. Ważne jest, aby być świadomym swojego zdrowia – mówi lek. med. Iwona Jakubczak, specjalista dermatolog.

działanie akuna

Co to dla nas oznacza? Przede wszystkim powinniśmy zapobiegać chorobom, czyli stosować profilaktykę oraz nie bagatelizować sygnałów ostrzegawczych, które wysyła nasz organizm, kiedy potrzebuje pomocy. Jakie to są sygnały? To m. in. ból głowy, brzucha, zaparcia, zgagi, wzdęcia, brak apetytu, uczucie ciągłego zmęczenia nierówne bicie serca, obrzęki nóg i wiele innych. Problem, jeśli chodzi o dbałość o zdrowie, nie spoczywa wcale w know-how, ale w chęci każdego z nas, aby stosować swoje teoretyczne wiadomości z zakresu zdrowia w praktyce.

zdrowa żywność
Nie mamy na to ochoty, a zasad zdrowego stylu życia nie respektujemy. Następstwa tego stanu, rzeczy, jak sami wiemy, nie dają na siebie długo czekać.

działanie alveo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.