niedziela, 18 kwietnia 2010

Deklamacje prosto z duszy

8 maja (g.21) w warszawskim klubie Sen Pszczoły na scenie pojawią się dwie legendy kultowej wytwórni Stone Throw – soulowa wokalistka Georgia Anne Muldrow oraz raper Dudley Perkins, znany także jako Declaime. Koncert gwiazd poprzedzi występ Blow oraz Aphonia Live Band.

Missy Elliott Warszawa

Blow to pionierski, w skali polskiego rynku muzycznego, duet wokalistka i autorka tekstów / producent. Oryginalna barwa i teksty urodzonej w Warszawie (choć w jej genach znajdziemy też ślady Petersburga i Hawany) Flow, znajdują zaskakujące oparcie w twardych, bezkompromisowych beatach Świętego Mikołaja. Niepokorny charakter Flow, od zawsze miał duży wpływ na jej życiowe wybory. W poszukiwaniu własnego stylu, artystka zrezygnowała ze szkoły muzycznej, odrzuciła też wiele propozycji związanych z karierą na ekranie i w showbiznesie muzycznym – gdyż, jak twierdzi – nie były zgodne z jej estetyką i osobowością. W jej śpiewie liczą się emocje, zadziorne poglądy, buddyjski spokój i niepowtarzalny styl czyli… flow.

koncerty bilety warszawa

Historia zespołu Aphonia sięga 2003 roku, kiedy to grupę tworzyły trzy osoby: Adam Barański, Maciek Organiściak i Maciej Zdanowicz. Przez kilka lat zespół skupiony był na nagrywaniu w studio czego efektem było wydanie własnymi siłami albumu “Rewind” (2005). W 2008 zespół sfinalizował projekt pt. “Ptaki”. Materiał ten otworzył nowe perspektywy dla Aphonii.
W konsekwencji powstał pomysł zaprezentowania materiału wraz z żywym składem. I tak powstała Aphonia Live Band. Do zespołu dołączyli: Filip Jaremko (perkusja), Piotr Kazimierczuk (gitara), Bartek Rzeczycki (klawisze). Każdy z nich miał odmienne doświadczenia muzyczne, co sprawiło, że muzyka, która powstała z ich pracy wymyka się wszelkim schematom. Podsumowując ALB to przemyślane podejście do tekstów tworzące dosadny, energiczny rap, pomieszane z funkowym, rockowym, breakbeatowym i jazzowym brzemieniem instrumentów.

Polsat Warsaw Open 2010

Charyzmatyczna multiinstrumentalistka Georgia Anne Muldrow i eksperymentalny, muzyczny geniusz Dudley Perkins po raz pierwszy wystąpią w Polsce. Podczas warszawskiego koncertu będą promować wspólny projekt pn. SomeOthaShip. Georgia Anne Muldrow nazywana amerykańską Bjork sama tworzy bity. Talent muzyczny zawdzięcza m.in. rodzicom – ojciec Muldrow jest gitarzysta jazzowym natomiast matka pełni funkcję dyrektora muzycznego Agape Spiritual Center. Georgia Anne karierę rozpoczęła od współpracy m.in. z kolektywem Sa-Ra. Na koncie ma także kolaboracje z takimi artystami jak Erykah Badu, Mos Def czy Madlib. Ten ostatni od dzieciństwa przyjaźni się z Dudleyem Perkinsem aka Declaime – drugą gwiazdą koncertu. Nieszablonowy, uwielbiający muzyczne eksperymenty raper, nazywa swoja muzykę Illmindmusic. Miłością do winyli zaraził go ojczym z którym często odwiedzał w dzieciństwie sklepy płytowe. Choć nagrywa z wieloma artystami, w tym ze wspomnianym Madlibem, jest przede wszystkim artystą niezależnym, co dobrze słychać w jego utworach. Samotny ojciec, na stałe mieszka w Las Vegas. W zeszłym roku Muldrow i Perkins nagrali dla Asfalt Records minialbum “Muzikillmind” z opolskim producentem Metro.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.