sobota, 24 kwietnia 2010

Kolejny atak Boogie

Przedstawiamy kolejnych artystów tegorocznej edycji festiwalu “Boogie Brain”, który wystartuje już 22 lipca w Szczecinie. Takie gwiazdy jak Actress i Mj Cole pojawią się na sobotniej scenie londyńskiej, natomiast w piątek do Catz’n'Dogz i Supra1 dołączą wrocławski My Head Is Dubby i warszawski Pol_On.

Seal Warszawa

Kiedy ponad dziesięć lat temu Mj Cole ujawnił światu swoje pierwsze – produkowane w sypialni – numery, rzucił na kolana wszystkich wpływowych didżejów z BBC z Pete Tongiem na czele, a zachwycony Gilles Peterson doprowadził do wydania jego debiutanckiego albumu“Sincere” w kultowej Talkin’ Loud . Ojciec chrzestny UK garage/2step – podbił brytyjską scenę taneczną, otrzymując m.in. nominację do nagrody Mercury w 2000 roku oraz nagrody Mobo dla najlepszego producenta. Mj Cole a właśc.Matt Coleman studiował muzykę klasyczną w Royal College of Music, by w tym samym czasie rozwijać swoje fascynacje muzyką hardcore i jungle. U szczytu popularności UK garage i 2step był skarbem całego nurtu obokZed Biasa, Artful Dodger oraz Dream Team. Gdy boom na ten rodzaj brzmienia przeminął, dał się poznać jako zdolny remikser (m.in. numery Mariah Carey, Goldie, Jill Scott, De La Soul, Roots Manuva, czy Alicii Keys). Obecnie wypuszcza pojedyncze numery i remiksy, promując swój label Prolific.

www.myspace.com/mjcole100

Missy Elliott Warszawa

Actress ma dość radykalne podejście do promocji swoich dokonań. Pod zakładką “bio” na myspace Actress kryje się tylko fotografia tajemniczej postaci pokazującej palec w geście “fuck off”. Darren J. Cunningham (prawdziwe nazwisko artysty) każe wszystkim odwalić się od swojej szanownej osoby i skoncentrować głównie na muzyce, którą tworzy. Jego dj sety zmieniają się w zależności od nastroju, nocy i miejsca, w którym gra, jednak zawsze są to wysokiej jakości afro-futurystyczne dźwięki ze wszystkich możliwych stron świata. To czysta energia skupiająca wszystko co najlepsze w bass music i funku. Muzyczny świat przekonał się o tym po wydaniu debiutanckiego albumu Actress “Hazyville”. Płyta natychmiast otarła się o nominację do Mercury Music Prize, a wpływowy magazyn “Fact” nazwał go jedną z bardziej fascynujących osobowości brytyjskiej muzyki. Muzyk ma na koncie występy obok takich zankomitości jak Moderselektor czy Kode9.

www.myspace.com/actresskhz

Sofa Surfers Poznań

My Head Is Dubby to oparty na audycji radiowej kolektyw, zrzeszający miłośników niskich częstotliwości. Narzędziem ich pracy jest winyl, a warsztatem ciemna sala. Przekształcając swoją fascynację basem w sprawne działanie grupowe. Przedstawicielstwo wrocławskiego ekipy będziemy mieli okazję usłyszeć w odsłonie “live”. Jest to projekt składający się z dwóch osób: Vestera i Drzymka. Ich muzykę można określić mianem eksperymentalnej elektroniki łączącej różne style, takie jak dubstep, ambient, dub czy jazz. Projekt nasycony jest dźwiękami psychodelicznej gitary z przeróżnymi efektami, chilloutową trąbką oraz beatmi, basami i całą masą innych brzmień generowanych przez różnorakie elektroniczne instrumenty i komputer. Inspiracją dla ich występów jest styl znany z dubowych soundsystemów, gdzie każdy dźwięk może być manipulowany i transformowany na żywo.

www.myspace.com/myheadisdubby

Pol_On to zespół założony przez Kacpra Bogacza i Michała Piotrowskiego. Pierwszy z nich to absolwent Akademii Muzyki Jazzowej w Katowicach i szanowany muzyk jazzowy, znany szerszej publiczności ze wspólnych występów z Michałem Romanowskim pod szyldem Piroman vs. Pan K. Drugi – Mike P – to ważna postać na warszawskiej scenie techno/house. W 2009 roku duet wypuścił swój pierwszy singiel “Ranom”, a zaraz po nim pierwszą EP dla witryny Outils Du Connaisseur. Rok 2010 również zapowiada się interesująco. W planach muzyków jest m.in. druga EP dla Outils Du Connaisseur, materiał dla nowego labelu PETS oraz współpraca z Catz’n'Dogz nad nowym materiałem do Get Physical. Panowie myślą również bardzo poważnie nad swoim pierwszym solowym albumem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.