środa, 2 grudnia 2009

Oceana łączy! W Warszawie i Zabrzu.

OCEANA łączy! Tak jak ocean łączy kontynenty, ta młoda artystka godzi muzykę soul lat sześćdziesiątych z nowoczesnymi rytmami i współczesnymi tekstami. OCEANA łączy czarną muzykę z białą, funk z soulem, nowoczesny soul z jazzem i popem. Dzięki jej niezwykłemu głosowi, charyzmie i osobowości scenicznej udaje jej się przenieść tradycyjne style muzyczne do współczesności.

oceana koncert warszawa bilety sala kongresowa

Po sukcesach niezwykłych spotkań ze sztuką Brazylii, po odnalezieniu wspólnych korzeni z muzykami z Afryki, po ubiegłorocznym porozumieniu ponad podziałami gatunków wśród najwybitniejszych polskich artystów, BMW Jazz Club poszukuje kolejnych wyzwań i inspiracji.

bilety na koncerty gdańsk

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Stypendystka warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i nowojorskiego Columbia University.

W 1997 roku z piosenką Ale jestem reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji, który odbył się w Dublinie. Zajęła 11 miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki album Ale jestem, który zdobył status złotej płyty.

W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową wydając płyty Barefoot (2000 r.) i Secret (2005 r.)

W 2002 roku nagrała płytę Upojenie ze światowej sławy amerykańskim gitarzystą Patem Methenym.

W urodziny wokalistki, 14 grudnia 2008 ukazało się wydawnictwo zatytułowane Dwa Serduszka Cztery Oczy, zawierające książkę, 88 fotografii oraz 3 płyty: ID, Jo&Co oraz płytę zatytułowaną Spoza zawierającą 14 niepublikowanych utworów. Wydawnictwo to ma być pożegnaniem z projektem ID i zapowiedzią dłuższej przerwy w nagrywaniu nowych płyt.

Prywatnie jest żoną Marcina Kydryńskiego (od 31 stycznia 1998) i córką Stanisława Jopka, tenora Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Ma dwójkę dzieci: Franciszka (ur. 12 maja 1998) i Stanisława (ur. grudzień 2000).


oceana koncert zabrze dom muzyki i tańca bilety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.