wtorek, 22 grudnia 2009

Anna Maria Jopek, Perfect Symfonicznie, Mazowsze w Sali Kongreowej - nowe koncerty w 2010!

anna maria jopek filharmonia częstochowska

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Stypendystka warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i nowojorskiego Columbia University.

W 1997 roku z piosenką Ale jestem reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji, który odbył się w Dublinie. Zajęła 11 miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki album Ale jestem, który zdobył status złotej płyty.

W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową wydając płyty Barefoot (2000 r.) i Secret (2005 r.)

W 2002 roku nagrała płytę Upojenie ze światowej sławy amerykańskim gitarzystą Patem Methenym.

W urodziny wokalistki, 14 grudnia 2008 ukazało się wydawnictwo zatytułowane Dwa Serduszka Cztery Oczy, zawierające książkę, 88 fotografii oraz 3 płyty: ID, Jo&Co oraz płytę zatytułowaną Spoza zawierającą 14 niepublikowanych utworów. Wydawnictwo to ma być pożegnaniem z projektem ID i zapowiedzią dłuższej przerwy w nagrywaniu nowych płyt.

Prywatnie jest żoną Marcina Kydryńskiego (od 31 stycznia 1998) i córką Stanisława Jopka, tenora Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Ma dwójkę dzieci: Franciszka (ur. 12 maja 1998) i Stanisława (ur. grudzień 2000).

Wyróżnienia i nagrody

Laureatka wielu konkursów i wyróżnień:

 • w 1994 na festiwalu w Witebsku dostaje prywatną nagrodę Michela Legranda,
 • w kwietniu 1998 otrzymuje Fryderyka za Fonograficzny Debiut Roku za Ale Jestem,
 • 2 grudnia 2001 otrzymuje nagrodę Parasol Szczęścia, przyznawaną przez miesięcznik “Twoje Dziecko”,
 • w 2003 otrzymuje Paszport Polityki, Wiktora, Nagrodę Polskiej Estrady Prometeusz oraz tytuł As EMPiKu,
 • 1 kwietnia 2003 wraz z przyjaciółmi została nagrodzona dwoma Fryderykami (Wokalistka Roku, Najlepsza Produkcja Roku),
 • 15 marca 2004 otrzymuje Wiktora 2003 w kategorii Piosenkarz lub artysta estrady,
 • 1 grudnia 2004 otrzymuje jedną ze Srebrnych Róż Gali za “zmysłowy głos i pozytywne wibracje”,
 • w listopadzie 2005 otrzymuje doroczną nagrodę miesięcznika ELLE w cyklu “Trendy Elle”,
 • 28 listopada 2005 wraz z Marcinem Kydryńskim otrzymuje nagrodę “Róże Gali: Najpiękniejsi 2005″,
 • w lutym 2006 w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum wyróżniona jako najlepsza wokalistka 2005 roku.
 • w lutym 2009 otrzymuje wyróżnienie sieci salonów EMPIK “Bestseller” w kategorii album jazzowy (za Jo&Co).
Mazowsze Sala Kongresowa Warszawa

Serdecznie zapraszamy na galowy koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, który odbędzie się 5. listopada o godz. 19.00 w warszawskiej Sali Kongresowej. W programie artyści zaprezentują najpopularniejsze polskie piosenki, pieśni i tańce, które nierozerwalnie wiążą się z historią Mazowsza.

?Mazowsze? to profesjonalny balet, chór i orkiestra. To melodie z całej Polski, z całego świata. Mazowsze to liryzm polskiej pieśni ludowej mistrzowsko podniesionej do światowego wymiaru, to żywiołowość i różnorodność naszych tańców, to brawurowe często zapierające dech w piersiach choreografie i popisy tancerzy, to wreszcie niepowtarzalny urok, bogactwo form i kolorów naszych strojów ludowych. To pieśni i tańce z 42. regionów etnograficznych Polski. Mazowsze to Witold Zapała i jego choreografie. ?Mazowsze? to stuosobowa grupa artystów, 15 ton bagażu, 1600 kostiumów, 60 lat doświadczenia. Mazowsze to 2,2 mln przejechanych kilometrów i 18 mln widzów. To koncerty w 185. miejscach Polski, to 225 tournée zagranicznych i ponad 6,5 tys. koncertów.

Perfect Symfonicznie Arena Łódź

Tego zespołu nie trzeba przedstawiać! Na trwałe zapisał się on na kartach historii polskiej muzyki rozrywkowej. Niezwykle ekspresyjny wokal Grzegorza Markowskiego, charakterystyczne brzmienie muzyków PERFECTU, niepowtarzalna atmosfera, szczególny klimat, mocne rytmy tym razem przeplatać się będą z delikatnymi i lirycznymi dźwiękami orkiestry. Niezapomnianych doznań słuchowych dostarczy połączenie gitary basowej z subtelnym dźwiękiem skrzypiec, dynamicznej perkusji z klasycznym kontrabasem. Usłyszymy największe przeboje, m. in. “Autobiografia”, “nie płacz Ewka”, “nie wiele ci mogę dać”, “Niepokonani”, “Chcemy być sobą” i wiele innych niezapomnianych hitów. Zespołowi towarzyszyć będzie wielka orkiestra symfoniczna pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy walentynkowy wieczór!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.