czwartek, 8 października 2009

raport stubhub o sprzedaży biletów

StubHub, serwisie internetowym bilet na koncert własnością eBay (eBay), właśnie wydała swój raport roczny bilet na koncert w 2008 sprzedaż. Daje to ciekawe spojrzenie na gospodarkę rozrywki. Bez wątpienia, bilety na koncerty są luksusowe wydatków konsumpcyjnych, ale ludzie na promotora koncertu Live Nation (LYV) przypominają mi, że ludzie tylko udział średnio co i koncerty pół roku, więc jest to swego rodzaju specjalne okazje nie mogą cut back on.

Pytanie brzmi, w pullback konsumentów, co oni na bieżąco wydatków na? StubHub jest największym na świecie rynku bilet, gdzie fani będą mogli zarówno kupna i sprzedaży biletów, rodzaj eBay za bilety. To sprzedawane bilety na koncert 11,2200 wydarzeń w tym roku, ze sprzedaży brutto dolara bilety na koncert na stronie 40 procent z ubiegłego roku. Ponieważ nie ma 40 procent więcej koncertów, które wskazują, że ludzie szukają więcej StubHub dla ofert, w przeciwieństwie do przechodzenia przez bardziej tradycyjne Ticketmaster (TKTM).

Średnia cena biletów sprzedawanych przez StubHub było 159 dolarów, przez trzy dolary od średniej ceny w roku ubiegłym. Madonny "Sticky & Sweet Tour był najbardziej dochodowym w roku, przy średniej cenie biletu na 306 dolarów. Jonas Brothers wycieczek sprzedawanych najbardziej rzeczywiste biletów w 2008 roku, ale największe sukcesy wycieczki były konsekwentnie starszych artystów.

Trzeci rok z rzędu, sześć z góry StubHub's 10 wycieczek sprzedaży 2008 koncertował również 20 lat temu lub więcej: bilety Madonna, bilety Bruce Springsteen, bilety Bon Jovi, bilety AC / DC, bilety Jimmy Buffett i bilety Billy Joel. Nie tylko tych muzyków niezwykle popularny, ale ich bilety są również ogromnie kosztowne, a ich fani wyżu demograficznego opłacenia.

Raport StubHub's ma ciekawą notatkę na 100 dolarów referencyjna cena biletu. W jej osiem lat monitoruje ten rynek Stub Hub ustalił, że 100 dolarów cena punktu jest prawdziwym wyróżnikiem pomiędzy siedzibą supergwiazdy i reszty branży. Artyści, którzy mogą wnieść w ponad 150 dolarów za bilet na średniej są w dużym stopniu, co nazywają "weteranów akty dziedzictwo".

Kilka godnych uwagi wyjątków były Miley Cyrus (bilety Hannah Montana), którego średnia cena biletu wynosiła 209 dolarów i Disney bilety Jonas Brothers ", którego aveage sprzedaży biletów cenę 153 dolarów. Zawsze wiedziałem wyżu demograficznego będzie zapłacić nawet i aparently więc rodzice dziewcząt nastolatków i Tween. Moja wielka jest pytanie, czy ogólne punktów cena spadnie w 2008 r., oraz czy te punkty różnicowanie cen dla bilety supergwiazdy i gwiazd starszych weźmie również spadek.

bilety na koncerty Łódź bilety na koncerty Gdańsk bilety na koncerty Toruń bilety na koncerty Bydgoszcz bilety na koncerty Szczecin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.