sobota, 17 października 2009

Alexander Rybak, koncert w klubie Stodoła, Warszawa, 07.12.2009. Kup bilet na koncert przez internet!LokalizacjaKlub Stodoła, Warszawa thawte_certyfikat
Data07.12.2009, 18:00
ZagrająAlexander Rybak


Wstęp
42,00 zł


Zakup zajmie Ci 1 minutę


kup_biletwiele możliwości płatności za bilety
kup_biletKarta kredytowa,
Zwykły przelew,
Płatności Dotpay
kup_biletbezpieczne zakupy
kup_biletcertyfikat Thawte
kup_biletszyfrowanie prywatnych danych
kup_biletwiele możliwości odbioru biletów
(odbiór w punkcie, wysyłka pocztą, wysyłka kurierem, druk e-biletu)
Partner:
Najszybsza forma zapłaty za bilety - załóż darmowe konto
eKonto - wygoda dla klienta!
eKonto to bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy internetowe.


Urodził się na Białorusi, ale od 4 roku życia mieszka w Nesodden w Norwegii [1]. Pochodzi z muzykalnej rodziny: ojciec Ihar Alaksandrawicz Rybak również jest skrzypkiem, matka Natalla Walancinauna Rybak jest pianistką. W wieku 5 lat zaczął grać na skrzypcach i pianinie. Śpiewa muzykę pop i folk.


alexandery rybak warszawa


Występował z norweskimi gwiazdami: Mortenem Harketem, Arve Tellefsenem, Hanne Krogh i Knutsen & Ludvigsen[1]. W wieku 5 lat zaczął grać na różnych instrumentach, głównie na (kontynuując tradycje rodzinne) skrzypcach i pianinie, z czasem sam zaczął także komponować piosenki i pisać do nich teksty. Na swoim koncie ma występy ze znanymi w Skandynawii artystami, jak Morten Harket (lider grupy A-Ha), Arve Tellefsen czy światowej sławy skrzypkiem Pinchas Zukermanem. Współpracował też z orkiestrą Ung Symfoni. Rybak został nagrodzony Anders Jahre Culture Prize w 2004. Brał udział w norweskiej edycji Idola, dostając się do półfinału, a w 2006 wygrał konkurs talentów Kjempesjansen autorską piosenką Foolin?. W 2007 Rybak grał skrzypka w adaptacji musicalu "Skrzypek na dachu" w Oslo. Za tę rolę otrzymał nagrodę Hedda.


koncert alexander rybak warszawa


16 maja 2009 r. wygrał Konkurs Piosenki Eurowizji w Moskwie [2], w którym reprezentował Norwegię piosenką "Fairytale". Zwyciężył z liczbą 387 punktów, z przewagą 169 punktów nad reprezentantką Islandii, Jóhanną Gu?rún Jónsdóttir, tym samym pobił rekord ilości punktów uzyskanych przez reprezentantów Finlandii, grupę Lordi na Konkursie Piosenki Eurowizji 2006 - 292 punkty.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.