czwartek, 13 sierpnia 2009

Bilety na koncert Electric Light Orchestra, Warszawa, Sala Kongresowa, PKiN, 30 listopada 2009. Warszawski listopadowy koncert.


Lokalizacja Sala Kongresowa, Warszawa
thawte_certyfikat
Data Poniedziałek 30.11.2009
Zagrają Electric Light Orchestra
Zakup zajmie Ci 1 minutę
Wstęp

od 90 zł 300 zł


kup_bilet wiele możliwości płatności za bilety
kup_bilet bezpieczne zakupy
kup_bilet certyfikat Thawte
kup_bilet szyfrowanie prywatnych danych
kup_bilet wiele możliwości odbioru biletów
Partner:


Najszybsza forma zapłaty za bilety - załóż darmowe konto
eKonto - wygoda dla klienta!
eKonto to bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy internetowe.


Electric Light Orchestra ? brytyjska grupa rockowa działająca w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. Muzyka jej zaliczana jest do gatunku rocka progresywnego i klasycznego. W krajach anglosaskich nurt ten określa się mianem "mainstream rock". Oparta na beatlesowskiej stylistyce wzbogaconej o doświadczenia The Moody Blues była bogata brzmieniowo i wykorzystywała szerokie i nietypowe dla rocka instrumentarium, między innymi instrumenty smyczkowe jako wiodące. W latach siedemdziesiątych zespół zaliczany był do czołowych grup rockowych i zdobył olbrzymią popularność. Rozpadł się, gdy jego lider Jeff Lynne postanowił poświęcić się działalności producenckiej i promocyjnej. Grupa reaktywowała się bez udziału Lynna i bez jego zgody na używanie oryginalnej nazwy jako Electric Light Orchestra Part Two. Wydała dwa albumy, które nie spotkały się z wielkim zainteresowaniem. Album Zoom, wydany w 2001 roku, tylko formalnie może zostać uznany za produkcję zespołu, gdyż w istocie był solowym przedsięwzięciem Jeffa Lynne (w utworze Alright gościnnie wystąpił Richard Tandy).

Do największych przebojów ELO należały 10538 Overture, Can't Get It Out of My Head , Evil Woman, Strange Magic, Telephone Line, Livin' Thing, Shine a Little Love, Don't Bring Me Down, Rock'n'roll Is King, Hold On Tight, Here Is the News oraz cover piosenki Chucka Berry'ego Roll Over Beethoven. Dyskografię uzupełniają: wydawnictwo dokumentujące koncert w kalifornijskim mieście Long Beach (1974) oraz soundtrack do filmu Xanadu z 1980 roku, którego II połowa jest autorstwa Lynne'a, zaś I połowa (zaśpiewana przez Olivię Newton-John) - Johna Farrara.

klub fm | radio klubowe | internetowe radio klubowe | radio abc | bilety na koncerty | bilety polska

koncert electric light orchestra | bilety koncert electric light orchestra | bilety sala kongresowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.