czwartek, 4 czerwca 2009

Rozkład jazdy Heineken Open’er 2009

Największy polski festiwal muzyczny - Open’er. Nie uda się wam zobaczyć i usłyszeć wszystkiego. Jest to niemożliwe fizycznie, poza tym zmarnujecie mnóstwo czasu na bieganie od sceny do sceny. Proponujemy zamiast tego dokonać wyboru, korzystając z poniższych porad.

2 lipca, Czwartek.

Nie należy się spóżnić na Opener z conajmniej dwóch powodów - pierwszy to Basement Jaxxx, który opuszczając kluby Londynu rozrasta się z house’owego dueto do sporych rozmiarów prawie-orkiestry. To napewno więcej niż po prostu impreza taneczna. Przy nich można zapomnieć, że pod stopami mamy trawę a nie parkiet. Drugim powodem będzie okazja na sprawdzenie jak na żywo sprawdzają się Arctic Monkeys.

3 lipca, Piątek.

Do sprawdzenia rowneiż jest Beth Ditto z The Gossip. Czy tylko pod względem gabarytów można mówić o niej jako o największej diwie punk rocka. Kolejna propozycja na ten wieczór w Gdyni to Duffy. Niezależnie od tego czy akceptujecie cukierkowość walijskiej gwiazdy czy nie - i tak założę się że przy pierwszych dźwiękach taktów “Mercy” przybiegniecie pod scenę. Akcentami punkrockowymi i soulowymi rządzą dziewczęta. Rock and rollem zaś zajmie się męska reprezentacja The Kooks. Dla wszystkich miłośników elektroniki napewno wspaniały okaże się występ Moby’ego czy też Crystal Castles.

4 lipca, Sobota.

Nie wolno przegapić głosu Emiliany Torrini. Wpadką było by też pominięcie występu legendarnego już zespołu Madness. Londyńczycy ci trzęśli festiwalowymi scenami, gdy większość pozostałych gości zaczynała muzykować na grzechotce. Kolejny artysta na przymusowej liście “do zaliczenia” to zdecydowanie Q-Tip. Nie będzie to jednak koncert wyłącznie dla fanów. Raper uwielbia jazzowe, reggae’owe i popowe wkręty.

5 lipca, Niedziela.

Ostatniego dnia maratonu festiwalowego dopojedynku staną Placebo i Kings of Leon.

Rozkład jazdy Heineken Open’er 2009 | Rozkład jazdy Heineken Open’er 2009 | Rozkład jazdy Heineken Open’er 2009 | Rozkład jazdy Heineken Open’er 2009 |

Alternatywnie proponujemy zestaw kobiecy - spotkanie z Lily Allen lub Santigold. Pozostaje jeszcze The Ting Tings. Gwoździem może być występ The Prodigy, bo pomimo że ponoć w studiu sobie ostatnie nie radzą, to ich występy nie utraciły nic z młodzieńczej euforii.

BILETY

line up heineken opener 2009 | program opener 2009

5 lipca opener 2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.