poniedziałek, 1 czerwca 2009

Koncert Primal Scream - Klub Stodoła, Warszawa, 12 sierpnia 2009. Kup bilet.

koncert_primal_scream_bilety_warszawa
Klub Klub Stodoła, Warszawa thawte_certyfikat
Data 12 sierpnia 2009
Zagrają Primal Scream
Wstęp

100 zł

kup_bilet wiele możliwości płatności za bilety
kup_bilet bezpieczne zakupy
kup_bilet certyfikat Thawte
kup_bilet szyfrowanie prywatnych danych
kup_bilet wiele możliwości odbioru biletów


Jedna z najbardziej kultowych, do dziś nieprzerwanie działających brytyjskich formacji indie rockowych lat 80 tych i 90 tych! W swojej twórczości łączy indie rocka z psychodelią i brzmieniami elektronicznymi. Wydali dwanaście albumów, które sprzedały się w łącznym nakładzie ponad 10 milionów kopii. Byli wielokrotnie nominowani do Brit Awards. Są autorami takich kultowych utworów jak Movin' on Up , Loaded , Come Together Some Velvet Morning, Kowalski, Country Girl, Swastika Eses, które znalazły się w najbardziej kultowych brytyjskich filmach z lat 90tych: Trainspotting, Football Factory czy Human Traffic.

Zespół założyli w 1894 roku w Glasgow: Jim Beattie oraz perkusista Jesus & Mary Chain Bobby Gillespie. Na początku swojej kariery zespół czerpał inspiracje z klasyków rocka i psychodelii, z biegiem czasu zainspirował się mocno elektroniką i zyskał bardziej agresywne brzmienie. Światowy rozgłos przyniósł im wydany w 1991 roku albumu Screamadelica, którego producent był DJ Andrew Weatherall. Kolejny album Vanishing Point (1997) to powrót do psychodelicznych korzeni. Z kolei dwa kolejne krążki XTRMNTR (2000) i Evil Heat (2002) były przesycone czysto elektronicznymi dźwiękami.

Najnowsza, dziewiąta już płyta zespołu to Beautiful Future z 2008 roku łączy w sobie wszystkie inspiracje muzyczne grupy i przedstawia spójną wizję grupy. Dziś zespół tworzą Bobby Gillespie, Andrew Innes ,Robert ‘Throb’ Young (gitary), Martin Duffy (były keyboardzista Felt), Gary ‘Mani’ Mounfield (były basista The Stone Roses), Darrin Mooney (perkusja, współpracuje również z Garym Moore’em).
Sierpniowy koncert w klubie Stodoła będzie pierwszym klubowym koncertem Primal Scream w Polsce.

bilety_na_koncerty_festiwale

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.