niedziela, 22 listopada 2009

Ciekawe koncerty wkrótce. Renata Przemyk, Wild Knight, Killing Joke, The QUireboys, Anna Maria Jopek


Jak już przyłożymy, to przyłożymy, nie trzeba nagłośnienia – tak o najpotężniej brzmiącym zespole kameralnym mówi jego lider Tadeusz Kassak. Puzonista Polskiej Filharmonii Bałtyckiej po 30 latach gry ma tuż nad ustami odcisk po ustniku. – “Blaszaki” grają sobą – tłumaczy filharmonik. – Źródłem dźwięku są usta, stąd ten ślad. Taki znak jest pewnie tym wyraźniejszy, im więcej energii grający wkłada w grę. A Kassak Brass Ensemble chce grać najgłośniej w tym kraju. Więc dziesięciu muzyków grających na instrumentach blaszanych dmie, ile pary w płucach. Towarzyszą im perkusista i kontrabasista.

asymetry festival II bilety 2010

Wśród dęciaków: trzech trębaczy, dwie waltornie, tuba i cztery puzony. W repertuarze m.in. toccata i fuga d- moll J. S. Bacha, preludium e- moll F. Chopina, fantazja nt. opery “Carmen” G. Bizeta. Tę część muzycy grają w smokingach.

koncert kassak brass ensemble gdańsk

Bogusław Kaczyński zaprasza
31 grudnia 2009 r. – TORWAR (kameralna część nowoczesnej, ogrzewanej hali z wygodną widownią i parkingiem)
Bogusław Kaczyński zaprasza na SYLWESTROWĄ GALĘ GWIAZD z udziałem największych artystów świata operetki, musicalu i piosenki. Wystąpią: Grażyna Brodzińska, Kamila Cholewińska, Małgorzata Długosz, Zbigniew Macias, Witold Matulka, Arnold Rutkowski, Jacek Wójcicki. Usłyszymy ŚWIATOWE HITY OPERETKI, MUSICALU i PIOSENKI w SZAMPAŃSKIM NASTROJU z KANKANEM w TLE! Nie zabraknie specjalnych efektów i atrakcji sylwestrowych! Koncert odbywać się będzie we wspaniałej atmosferze i scenografii wiedeńskiego pałacu. Całości dopełni symfoniczna Orkiestra Filharmonii Śląskiej.
W PRZERWIE POCZĘSTUNEK! PRZEKĄSKI z TOASTEM!!!
Czas trwania – koncert z poczęstunkiem ok. 3,5 godz.

sylwestrowa gala gwiazd torwar bilety


Po sukcesach niezwykłych spotkań ze sztuką Brazylii, po odnalezieniu wspólnych korzeni z muzykami z Afryki, po ubiegłorocznym porozumieniu ponad podziałami gatunków wśród najwybitniejszych polskich artystów, BMW Jazz Club poszukuje kolejnych wyzwań i inspiracji.

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie fortepianu, studiowała też na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku. Stypendystka warszawskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina i nowojorskiego Columbia University.

W 1997 roku z piosenką Ale jestem reprezentowała Polskę w Konkursie Eurowizji, który odbył się w Dublinie. Zajęła 11 miejsce. Kilka miesięcy później ukazał się jej debiutancki album Ale jestem, który zdobył status złotej płyty.

W 2000 roku rozpoczęła karierę międzynarodową wydając płyty Barefoot (2000 r.) i Secret (2005 r.)

W 2002 roku nagrała płytę Upojenie ze światowej sławy amerykańskim gitarzystą Patem Methenym.

W urodziny wokalistki, 14 grudnia 2008 ukazało się wydawnictwo zatytułowane Dwa Serduszka Cztery Oczy, zawierające książkę, 88 fotografii oraz 3 płyty: ID, Jo&Co oraz płytę zatytułowaną Spoza zawierającą 14 niepublikowanych utworów. Wydawnictwo to ma być pożegnaniem z projektem ID i zapowiedzią dłuższej przerwy w nagrywaniu nowych płyt.

bilety na koncerty w gdańsku

Prywatnie jest żoną Marcina Kydryńskiego (od 31 stycznia 1998) i córką Stanisława Jopka, tenora Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze. Ma dwójkę dzieci: Franciszka (ur. 12 maja 1998) i Stanisława (ur. grudzień 2000).

anna maria jopek koncert gdańsk bilety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.