niedziela, 8 listopada 2009

Chór i orkiestra Diecezji Papieskiej - Gdynia, Kraków, Zabrze, Wrocław, Poznań, Warszawa,

Niezwykłe wydarzenie koncertowe! Po raz pierwszy w Polsce! Orkiestra i Chór Diecezji Rzymskiej, składająca się z 80 muzyków, chórzystów i solistów, rozpoczyna trasę koncertową po Europie pod przewodnictwem Kapelmistrza Diecezji Rzymskiej Monsignore Marco Frisina. Orkiestra i Chór Diecezji Rzymskiej, składająca się z 80 muzyków, chórzystów i solistów, rozpoczyna trasę koncertową po Europie pod przewodnictwem Kapelmistrza Diecezji Rzymskiej Monsignore Marco Frisina .
Aż 80 współpracujących osób na scenie jest odpowiedzialnych za wyjątkowy, klasyczny wieczór koncertowy, jaki zazwyczaj ma okazję podziwiać tylko Papież wraz ze swoimi gośćmi specjalnymi. Pojawią się Chór i Orkiestra w komplecie oraz oryginalni Soliści.
Koncert dla Papieża Jana Pawła II
W przededniu V rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II w 2010r. Chór i Orkiestra Papieskiej Diecezji pod przewodnictwem Kapelmistrza Marco Frisina odwiedzą Polskę !
Koncert odbywa się na życzenie Kapelmistrza ku czci Papieża Jana Pawła II. Z tego powodu w wieczór koncertu będą śpiewane wyłącznie te pieśni, które Papież Jan Paweł II szczególnie lubił. Widzowie będą mogli poddać się czarowi takich mistrzów jak Mozart, Bach, jak również rozkoszować się tymi dziełami, które na zlecenie Papieża zostały napisane przez Kapelmistrza na szczególne okazje.Włoska Gwiazda Kapelmistrz Diecezji Rzymskiej
Monsignore Frisina jest od połowy lat 80-tych papieskim Kapelmistrzem i zajmuje się tworzeniem muzyki na szczególne okazje. Od końca lat 80-tych komponuje również muzykę filmową dla włoskiej telewizji. Za najlepszą muzykę do filmu ?Józef z Nazaretu” otrzymał w Los Angeles nagrodę Grammy.
We Włoszech Marco Frisina jest uznawany za gwiazdę, której muzyka zdobywa uznanie, ponieważ dotyka ludzkich serc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.