środa, 30 września 2009

Natalie Cole zagra koncert w Warszawie. Sala Kongresowa, 29.10.2009. Bilety dostępne w sprzedaży.


Lokalizacja Sala Kongresowa, Warszawa
thawte_certyfikat
Data 29.10.2009
Zagrają Natalie ColeWstęp

300 zł - miejsca siedzące
250 zł - miejsca siedzące
170 zł - miejsca siedzące
150 zł - miejsca siedzące
130 zł - miejsca siedzące
110 zł - miejsca siedzące


Zakup zajmie Ci 1 minutękup_bilet wiele możliwości płatności za bilety
kup_bilet Karta kredytowa,
Zwykły przelew,
Płatności Dotpay
kup_bilet bezpieczne zakupy
kup_bilet certyfikat Thawte
kup_bilet szyfrowanie prywatnych danych
kup_bilet wiele możliwości odbioru biletów
Partner:Najszybsza forma zapłaty za bilety - załóż darmowe konto
eKonto - wygoda dla klienta!
eKonto to bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku, bezpłatne przelewy internetowe.


Natalie Cole - piosenkarka, córka legendarnego jazzmana Nat "King" Cole'a, jedna z najbardziej znanych i cenionych wokalistek na świecie. Nagrała 20 albumów. Ma na swoim koncie 14 nagród Grammy, w tym aż siedem za album Unforgettable: With Love, który dedykowała pamięci ojca.

koncert natalie cole

Zadebiutowała w 1975 roku albumem Inseparable, który niemal z dnia na dzień wyniósł ją na szczyty popularności, singlowym This Will Be (An Everlasting Love) wywalczyła nagrodę Grammy w kategorii Debiut Roku oraz w prestiżowej Najlepsza Wokalistka R&B, tym samym detronizując Arethę Franklin, które od lat otrzymywała to wyróżnienie. Pod koniec lat 70-tych nagrała wiele piosenek, które stały się przebojami również muzyki pop, jak I've Got Love on My Mind, Sophisticated Lady (She's a Different Lady), Our Love, Someone That I Used to Love.

bilety na koncerty warszawa

Na początku lat 80-tych, jej kariera załamała się ze względu na problem artystki z narkotykami. Jednak już w 1987 Natalie Cole, powraca w wielkim stylu albumem Everlasting, który tylko w USA sprzedał się w ponad dwu milionach egzemplarzy, przynosząc takie przeboje jak Jump Start, I Live for Your Love i remake utworu Bruce?a Springsteena - Pink Cadillac oraz pamiętny When I Fall in Love z repertuaru Nat ?King? Cole?a.


Sukces tej kompozycji spowodował, iż w 1991 Natalie zdecydowała się nagrać płytę, będącą hołdem dla dokonań ojca - Unforgettable... with Love. Album okazał się największym sukcesem w karierze artystki, przynosząc aż siedem nominacji do Grammy m.in. w kategoriach Album of the Year, Record of the Year and Best Traditional Pop Vocal Performance. Płyta tylko w Stanach osiągnąła rekordowy nakład 5 milionów sztuk.


2000 rok przynosi inne wielkie wydarzenie w karierze artystki. Natalie Cole publikuje autobiograficzną książkę Angel on My Shoulder, która opisuje jej walkę z narkotykami. Na jej podstawie nakręcono pamiętny film The Natalie Cole Story.

natalie cole warszawa


Zamknięcie pewnego etapu w życiu, idzie w parze z kolejnym sukcesami artystycznymi.
W 2002 roku ukazuje się kolejna ważna płyta w jej karierze Ask a Woman Who Knows, która zawierała doskonałe jazzowe ballady z repertuaru Dinah Washington, Nina Simone i Sarah Vaughan. Płyta była doskonale przyjęta przez krytyków i fanów artystki.

stadion narodowy koncerty

W 2007 roku ukazał się dwudziesty, ostatni studyjny album Natalie Cole ? Leavin?. Tym razem Natalie Cole wykonuje standardy muzyki pop, z repertuaru takich artystów, jak: Neil Young, Fiona Apple, Kate Bush, Sting, czy Aretha Franklin.

stadion narodowy bilety

Natalie Cole dwukrotnie występowała w Polsce. Jej ostatnia wizyta miała miejsce w 2007 roku, podczas Festiwalu Warsaw Summer Jazz Days, gdzie dała pamiętny i porywający występ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.